Klasik Cilt Bakımı | Eslamer Estetik & Güzellik Merkezi
Klasik Cilt Bakımı
Cilt Bakımı

Klasik Cilt Bakımı

Klasik Cilt Bakımı

Cildimiz genel sağlık durumuzu gösteren bir ayna gibidir. Güneş ışınları, makyaj, sigara, dengesiz beslenme, stres ve kötü hijyen gibi şartlar genç yaştan itibaren cildimizi yıpratır ve dengesini kaybetmesine neden olur.

Bu etkenlere karşı;

• KURU CİLT TİPLERİNDE aşırı kuruma ve pullanma
• YAĞLI CİLT TİPLERİNDE akne oluşumu
• OLGUN CİLT TİPLERİNDE kırışıklık ve sarkma gibi problemler oluşabilir.

Cilt bakımı tüm bu problemlere karşı önlem veya tedavi amaçlı uygulanır, düzenli olarak yapıldığında koruma ve hijyen sağlar, sorunsuz ve temiz bir cilde sahip olmanıza yardımcı olur. Cildin P.H.’ını düzenlemek, porları ( gözenek ) temizlemek ve sıkılaşmasını sağlamakta en önemli unsur cilt bakımıdır. Cildin uzun süre tazeliğini koruması ancak iyi bir bakımla mümkündür. Cilt bakımına ergenlik çağından itibaren gençlere iyi bir cilt temizleme alışkanlığı kazandırılarak başlanmalıdır.

Cildin uzun ömürlü ve güzel bir görünüme sahip olması yapılacak temizlikle sağlanır. Cildin nem oranını dengelemek ve dış etkenlerden korumak için tek bir ürün asla yeterli değildir. Daha sonra bakım onarım ve koruma ürünleri gelir ki, tüm bu ürünler birbirinin tamamlayıcısıdır. Cilt tiplerine göre farklı ihtiyaçlar dikkate alınarak hazırlanmış ürünlere sistem kozmetiği denir. Bütün bunların yanı sıra cildin ihtiyacı olan besin ve su da ihmal edilmemelidir.

Cilt bakımı yaparken yaşa ve cildin özelliğine uygun kaliteli malzeme kullanılması, ayrıca Dermatolog ya da uzman estetisyen tarafından uygulanması çok önemlidir.

RANDEVU AL

© Copyright 2023 & Her Hakkı Saklıdır. | Sosyetic Sosyal Medya Ajansı